november, 2019
Dette er en gentagende begivenhednovember 21, 2019 18:00november 25, 2019 18:00
Information
Fællesspisning
- Kl. 18 – 19.30
- i Salen
- 50 kr.
Beskrivelse
I Absalon spiser vi sammen kl. 18 hver aften, alle ugens 7 dage. Kom senest kl. 17:45. Vi sidder ved langborde, og dagens menu bliver anrettet på fade, som vi deler
Beskrivelse
I Absalon spiser vi sammen kl. 18 hver aften, alle ugens 7 dage. Kom senest kl. 17:45.
Vi sidder ved langborde, og dagens menu bliver anrettet på fade, som vi deler med hinanden. Det betyder, at du måske skal bede din sidemand række dig brødet, ligesom du gerne må være opmærksom på, om alle ved bordet har fået, hvad de kunne tænke sig.
Hvis du vil spise med, kan du købe billet på forhånd her eller i døren, hvis der ikke bliver udsolgt online. Det koster 50 kr. pr. person at spise med undtagen fredage og lørdage, hvor fællesspisning koster 100 kr. og inkluderer dessert.
Børn under 3 år spiser gratis med alle dage, og det er ikke nødvendigt at booke plads til dem.
VIGTIG INFO:
– En repræsentant fra dit selskab skal være i Absalon senest kl. 17.45, ellers forbeholder vi os retten til at sælge din plads videre.
– Vi laver ikke bordplan på forhånd, men placerer ved bordene fra kl. 17:00. Er I et større selskab, kan vi ikke garantere, at I kommer til at sidde samlet.
– Vi refunderer ikke billetter.
– Der er to vegetardage om ugen: mandag og onsdag. Det er muligt at få en vegetarisk version af fællesspisningen på dage, hvor der er kød på menuen, men kun et begrænset antal.
– Ugens menu er online mandag morgen. Du kan se denne uges menu HER
Billetkøb
Tickets are not available for sale any more for this event!
Lignende begivenheder
Keramikmarked i Absalon 14/12kl.10:00 24. December i Absalon 24/12kl.18:00 FRIDAY NIGHT DELIGHT x FÆLLESSPISNING 27/12kl.18:00 Friday Night Delight x Svedhytte Hip Hop 27/12kl.21:00 Lørdagsmiddag i Absalon 28/12kl.18:00
Recent Comments